برگزاری جلسه هم اندیشی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با کارکنان و کارشناسان دانشگاه

برگزاری جلسه هم اندیشی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با کارکنان و کارشناسان دانشگاه

دکتر کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به تخصص، کارآمدی و ارتقای تحصیلات تکمیلی کارمندان، گفت: برخی پست های مدیریتی در دانشگاه قابل واگذاری به کارمندان است.

جلسه هم اندیشی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با کارکنان و کارشناسان دانشگاه، با حضور دکتر کافی و معاونان دانشگاه، روز شنبه، 4 مهر در سالن شورای سازمان مرکزی برگزار شد.

دکتر کافی در این مراسم با عرض تبریک اعیاد قربان و غدیر و گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تسلیت برای درگذشتگان حادثه منا، گفت: مدیریت جدید قصد دارد که دانشگاه را از یک دوره خوب به دوره عالی تبدیل کند تا برای دانشگاه های دیگر به عنوان دانشگاه نمونه مطرح شود.

وی با اشاره به لزوم مدیریت بر اساس خرد جمعی یادآور شد: رسیدن به جایگاه 512 بر اساس سند چشم انداز تنها با کمک کارشناسان و کارکنان قابل دستیابی خواهد بود.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه کارکنان دانشگاه باید برای اعتلای نام و حفظ حیثیت دانشگاه تلاش کنند، گفت: در هر سازمان علاوه بر انتخاب هدف، سرمایه انسانی و افرادی که می خواهند سازمان را به هدف برسانند، مهم و کلیدی است.

دکتر کافی در ادامه انتظارات رئیس دانشگاه از کارکنان را یادآور شد و ادامه داد: کارکنانی منضبط با افکار و اعمالی منضبط می تواند سازمان را در راه رسیدن به هدف کمک کند.

وی کاستن از تشریفات اداری و استفاده از شتاب دهنده های تکنولوژیک را از جمله الزامات دانشگاه دانست و اظهار کرد: داشتن یک استراتژی مشخص می تواند برای کارکنان و کارشناسان دانشگاه مفید ارزیابی شود.

دکتر کافی با بیان اینکه دانشگاه فردوسی مشهد یک دانشگاه دانشجومحور است، گفت: تمام تلاش دانشگاه بر این است که دانشجویی که در آینده می تواند یکی از صاحبان صنایع در کشور باشد، خاطره خوبی از دانشگاه فردوسی مشهد داشته باشد.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به کمبودهای موجود در دانشگاه گفت: درخصوص تبدیل وضعیت نیز باید مطالبه جدی ای از سوی کارکنان انجام شود که در زمینه مجوز استخدام از سوی وزارت علوم بتوان به آن ارجاع شود.

دکتر کافی همچنین با اعلام این خبر برخی پست های مدیریتی به کارشناسان واگذار خواهد شد، گفت: ارتقای شغلی برای کارشناسان مدت هاست در حال پیگیری است و در برخی از پست های مدیریتی که جنبه پشتیبانی دارد می توان از نیرو و کمک کارمندان استفاده کرد.

دکتر لگزیان، معاون طرح و برنامه دانشگاه نیز با تشکر از کارمندانی که به سندچشم انداز دانشگاه توجه داشته اند، گفت: در برنامه سند راهبردی تنها عنصر اساسی که باید به آن توجه شود، بدنه سازمان هستند که می توانند نقش اساسی در سازمان ایفا کنند.

وی با اشاره به لزوم انجام کارهای تخصصی و عملیاتی در حوزه برنامه ریزی یادآور شد: لازمه موفقیت در هر سازمانی عزم و اراده عمومی در نظام مدیریت منابع انسانی است که می تواند حاصل تجارب و اندیشه های کارشناسان باشد.

در ادامه کارشناسان و کارمندان واحدها به ارائه نقطه نظرات خود در خصوص وضعیت کارمندان پرداختند و به آمادگی برای کسب پست های مدیریتی در دانشگاه، اصلاح کمی و کیفی هرم کارمندی، کارآفرینی و استفاده از خلاقیت کارکنان و هدفمند کردن فعالیت کارشناسان اشاره کردند.

درخواست ایجاد مجمع صنفی برای کارمندان، تعیین زمان بندی مناسب برای کلاس ها و کارگاه های آموزشی کارمندان، تعیین نقش کارشناسان و کارمندان در افق 512، اهمیت دادن به راندمان در سیستم، ایجاد ارتباط موثرتر بین مدیران و کارشناسان برای اجرای بهتر سند چشم انداز از جمله درخواست های کارکنان از رییس دانشگاه بود.

در پایان نیز کارکنان و کارشناسان با اهدای دسته گل، تولد دکتر کافی را تبریک گفته و از زحمات وی تشکر و قدردانی کردند.

12067

12068

12069

12070