برگزاری جشن خدمت در دهه کرامت ،گرامی داشت رور کارمند و تجلیل از کارمندان منتخب دانشگاه فردوسی مشهد

 
برگزاری جشن خدمت در دهه کرامت ،گرامی داشت رور کارمند و تجلیل از کارمندان منتخب دانشگاه فردوسی   مشهد

جشن خدمت در دهه کرامت ، گرامی داشت رور کارمند و تجلیل از کارمندان منتخب دانشگاه فردوسی مشهد ، روز چهارشنبه چهارم شهریور ماه 1394 در محل آمفی تاتر پردیس دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد ، در این جشن، آقای دکتر محمد روشن، معاون امور حقوقی و پارلمانی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری رئیس دانشگاه، آقای دکتر کافی ، معاون اداری و مالی دانشگاه، دکتر باباخانی و حجه الاسلام و المسلمین صالحی به ایراد سخنرانی پرداختند.بعد از قراِئت کلام الله مجید و پخش سرود ملی و صلوات خاصه امام رضا علیه السلام و پخش نماهنگی مرتبط با هفته دولت و روز کارمند، دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در سخنان خود ابزار خوشحالی کرد از اینکه روز کارمند با میلاد با سعادت امام رضا علیه السلام مصادف شده است.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در ادامه افزود: از نظر من همه شما کارمند نمونه هستید و شاهد این مدعا هم جایگاهی است که اکنون دانشگاه فردوسی مشهد دارد.

دکتر کافی اظهار نمود: دانشگاه فردوسی مشهد محور فعالیت های علمی شرق کشور و همچنین کانون برنامه ریزی های علمی می باشد،به طور کلی اگر نگاهی به برنامه های دانشگاه بیندازیم متوجه جایگاه ممتاز داشگاه فردوسی مشهد خواهیم شد که این مهم جز با تلاش شما کارمندان میسر نمی شد.

در ادامه دکتر کافی افزود: ما می خواهیم دانشگاه فردوسی مشهد جزء یکی از دو دانشگاه برتر کشور باشد و می خواهیم که این دانشگاه جزء ده دانشگاه برتر دنیای اسلام قرار بگیرد و همچنین می خواهیم که دانشگاه فردوسی مشهد جزء پانصد دانشگاه برتر جهان قرار بگیرد، و همچنین می خواهیم که هر کجا که نام دانشگاه فردوسی مشهد برده می شود از آن با افتخار یاد شود.

رئیس دانشگاه افزود: این انتظارات در دانشگاه برآورده نمی شود مگر این که همه با هم و کنار هم تلاش کنیم.

دکتر کافی اظهار داشت: برخورد خوب شما با دانشجویان در ذهن آن ها می ماند و آن ها از شما الگو می گیرند. او از کارمندان خواست که به دانشجویان کمک کنند همچنین افزود که دانشجویان مانند فرزندان ما هستند ، و این گونه بیان کرد که دانشگاه باید دانشجو محور باشد. او بیان کرد که این دانشجویان در آینده در اداره دانشگاه کمک خواهند کرد.

دکتر کافی در مراسم روز کارمند این گونه بیان کرد که خیلی خوشحال می شوم از پیشنهادات شما استفاده کنم. همچنین بیان داشت که انتظار من این است که هم از لحاظ نرم افزاری و هم از لحاظ سخت افزاری به روز باشید. او این گونه بیان داشت:  ما در یک محیط علمی هستیم که ویژگی آن پویایی است انتظار می رود شما پویا باشید و به روز عمل کنید.

رئیس دانشگاه این گونه ادامه داد که به سلامت و تفریح خودتان و اعضای خانواده تان اهمیت بدهید. همچنین روابط انسانی و اخلاق و احترام متقابل را در کار جدی بگیرید زیرا ما دانشگاه اخلاق محور هستیم.

در ادامه دکتر کافی در مورد چالش های موجود در حوزه کارمندی و نیروی انسانی در دانشگاه صحبت کرد، او افزود :  جذب کارمند در دانشگاه فردوسی مشهد نزدیک به صفر است و تا چند سال آینده تعداد زیادی نیروی باز نشسته خواهیم داشت.در حوزه اعضای هیات علمی برنامه خوبی وجود دارد، یعنی هر ساله حدود 30 نفر عضو هیات علمی جذب دانشگاه می شوند، اما در حوزه کارمندان دانشگاه این امر وجود ندارد، البته گفت و گو هایی شده است که تا بتوانیم مجوز لازم را برای استخدام نیروی جدید بگیریم.

در پایان دکتر کافی این گونه بیان داشت که همه ما اعضای خانواده دانشگاه بزرگ فردوسی مشهد هستیم، و تلاش ما این است که در جهت رفاه حال شما برنامه ریزی  کنبم. و ابراز امیدواری کرد در آینده ای نزدیک نام دانشگاه فردوسی مشهد بلندآوازه تر خواهد شد و الگویی می شود برای تمام دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور.

در ادامه این مراسم  از قالب جدید وبگاه دانشگاه فردوسی مشهد توسط دکتر کافی  رونمایی شد.

در ادامه مراسم گرامی داشت روز کارمند و تجلیل از کارمندان منتخب دانشگاه ، حجه السلام و المسلمین صالحی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه به سخنرانی پرداخت، او در ابتدا این گونه بیان کرد که این جشن اولین تجربه یک جشن کاملا مردمی در دانشگاه است که حاصل آن هم نشاطی است که هم اکنون در این جشن وجود دارد.

وی در ادامه این گونه بیان کرد که کسانی که نگاه راهبردی دارند باید نقاط ضعف و قوت خود و محیط و چالش ها و فرصت های یک موقعیت را به طور کامل بشناسند.

حجه الاسلام و مسلمین صالحی اظهار داشت: بهترین فرصت ها برای کارمندان در جامعه اسلامی وجود دارد، از جمله ی این فرصت ها ، فرصت خدمت گزاری به مردم است که از نعمت های خداوند می باشد.

ایشان افزود : دانشگاه محل اخلاق است پس باید اخلاقی عمل شود، و از سوی دیگر نیز سازمان این وظیفه را دارد در جهت رفاه حال کارکنانش حرکت کند، سازمان باید بتواند شرایط مطلوبی را به لحاظ روحی و جسمی برای کارکنانش فراهم کند.

در ادامه مراسم از دکتر محمد روشن معاون امور حقوقی و پارلمانی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری برای سخنرانی دعوت به عمل آمد. او در ابتدای سخنانش بیان کرد: او نیز کارش را از کارمندی شروع کرده و گفت که باید در کار شوخ طبع بود و از کار کردن لذت برد.

معاون امور حقوقی و پارلمانی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری این گونه بیان داشت که نباید نگران روزی بود و به رزاقی خداوند باید اطمینان داشت، او در ادامه بخشی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در باب کارمندان را بیان کرد. همچنین گفت که ما باید در دانشگاه یا به علم و یا به عالم و یا به متعلم خدمت کنیم که البته هر سه محور برتری در کائنات می باشند.

در ادامه مراسم گرامی داشت رور کارمند و تجلیل از کارمندان منتخب دانشگاه مسابقه حضوری بین حاضران برگزار شد و به دو نفر از برندگان جوایزی اهدا شد.

سپس دکتر باباخانی معاون اداری و مالی دانشگاه در سخنانی اظهار داشت: در هر سازمانی بالاترین سرمایه، منابع انسانی آن سازمان هستند و نیروی انسانی عامل توانمندی آن سازمان است. به این ترتیب توانمندی اعضا می تواند سازمان را نیز توانمند کند. ایشان در مورد برنامه ها و فعالیت هایی که در حوزه کارکنان دانشگاه انجام شده توضیحاتی داد و گفت که قرار است بازنگری در مورد وضعیت کارمندان روزمزد دانشگاه انجام شود.

معاون اداری و مالی دانشگاه ادامه داد: می خواهیم موانع قانونی را مرتفع کنیم و کارمندان روزمزد دانشگاه را وارد آیین نامه کنیم.

همچنین افزود که اخیرا 30 درصد حقوق کارمندان روزمزد را افزایش دادیم. و همچنین در کارگروه سختی کار ، دستور العمل اجرایی برای کارمندان در نظر گرفته شده است .

دکتر باباخانی گفت:  18 در صد به حقوق کارمندان رسمی و پیمانی دانشگاه افزوده شده است.

دکتر باباخانی در مورد بیمه تکمیلی کارکنان دانشگاه افزود که 50 در صد بیمه تکمیلی برای کارمندان دانشگاه اعم از اعضای هیات علمی و کارمندان دانشگاه پرداخت شده است. و در مورد ارزیابی عملکرد شغلی بیان کرد که برای اولین بار ارزیابی عملکرد شغلی در دانشگاه فردوسی مشهد به صورت مکانیزه از طریق پورتال کارمندان انجام شد. ایشان اظهار داشت:  حدود 80 درصد کارمندان میانگین بالایی را کسب کردند.

دکتر باباخانی افزود :بر اساس شاخص هایی که در نظر گرفته شده در مراسم امروز از 43 نفر به عنوان کارمند منتخب تقدیر خواهد شد.

در ادامه مراسم آقای کوهستانی یکی از کارمندان منتخب در سخنان خود این گونه بیان کرد که ما خانواده بزرگ دانشگاه فردوسی مشهد را تشکیل داده ایم و همه تلاش می کنیم در راستای اهداف با یکدیگر همکاری کنیم و پیش برویم. او این گونه بیان کرد که با ریاست آقای دکتر کافی  وضعیت دانشگاه و کارمندان بهبود پیدا کرده و این کاملا مشهود است و ما هم به بهترین صورت برای پیشرفت کار تلاش خواهیم کرد.

همچنین در انتهای مراسم و پس از اهدای لوح به کارمندان منتخب ، دو لوح به رسم یادبود و تشکر از سوی کارمندان دانشگاه فردوسی مشهد به رئیس دانشگاه  آقای دکتر کافی و معاون اداری و مالی دانشگاه آقای دکتر باباخانی تقدیم شد.

km2

km3

km4

km5

km6.

.