نشست هم اندیشی هیأت رئیسه دانشگاه با اعضای هیأت علمی دانشکده های کشاورزی، دامپزشکی و منابع طبیعی

نشست هم اندیشی هیأت رئیسه دانشگاه با اعضای هیأت علمی دانشکده های کشاورزی، دامپزشکی و منابع طبیعی

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، نشست هم اندیشی هیأت رئیسه دانشگاه با اعضای هیأت علمی دانشکده های کشاورزی، دامپزشکی و منابع طبیعی صبح روز دوشنبه 15دی ماه در آمفی تئاترپردیس برگزار شد.

در ابتدای این نشست خانم دکتر دانش، رئیس دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست، ضمن تشکر از هیأت رئیسه دانشگاه برای برگزاری جلسه هم اندیشی، گفت: سیستم مدیریتی جدید نقاط قوت زیادی دارد و احترام به خرد جمعی و برگزاری چنین جلساتی از همین نقاط قوت سرچشمه می گیرد.

وی با بیان اینکه با تغییر هیأت رئیسه دو مسئله جدید در سیستم به وجود می آید، عنوان کرد: تغییر ساز و کار و تغییر سیستم مدیریتی باعث ایجاد ضوابطی خاص می شود و برای نتیجه بخش شدن،این تغییرات باید به تدریج در سیستم اتفاق بیفتد.

دکتر ملکی، رئیس دانشکده دامپزشکی نیز با اشاره به افزایش سن اعضای هیأت علمی، خواستاراجرای سیستم پایش سلامت برای اعضای هیأت علمی شد.

وی دادن امکانات به دانشکده ها و مدیریت یکپارچه و منسجم را یکی از راهکارهای مدیریت موفق در دانشگاه دانست.

دکتر شاهنوشی، رئیس دانشکده کشاورزی، با تشکر از هیأت رئیسه به خاطر برگزاری جلسات هم اندیشی،تغییرات تدریجی برای بهبود فرآیندها و خوش بینی برای نتیجه بخشی این تغییرات را موجب پیشرفت دانست.

در ادامه دکتر کافی ضمن ابراز خشنودی از برگزاری جلسات هم اندیشی، گفت: دانشگاه فردوسی مشهد دانشگاهی است که همه ما به کار کردن در آن افتخار می کنیم و اعتلای دانشگاه باعث افتخار ماست.

وی در خصوص شکسته شدن مرز بی اعتمادی دانشگاه با سازمانهای بیرونی، اظهار داشت: بستر حضور دانشگاه در جامعه فراهم شده است و دانشگاه توانسته است به عنوان مشاور در کنار سازمانهای دولتی به فعالیت بپردازد.

در ادامه اعضای هیأت علمی دانشکده کشاورزی، دامپزشکی و منابع طبیعی سوالات خود را از مسئولین دانشگاه مطرح کردند.

دکتر کافی در پاسخ به سوالی در خصوص چشم انداز دانشگاه عنوان کرد: سند چشم انداز برنامه ریزی است که از قبل انجام گرفته است و تلاشی است که از ابتدای تاسیس دانشگاه توسط روسای دیگر صورت گرفته است و ما به عنوان میراثدار این رویکرد باید برای تحقق آن تلاش کنیم.

وی ادامه داد: در دوره جدید تلاش های زیادی برای کاربردی کردن و جزئی کردن سند چشم انداز صورت گرفته است و امیدواریم با تلاش دوستان بتوانیم به تحقق این سند کمک کنیم.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد در خصوص رشته های کشاورزی و دامپزشکی به عنوان رشته های پر هزینه تاکید کرد: توسعه رشته ها باید با در نظر گرفتن امکانات صورت گیرد و گروه ها ملزم به جذب دانشجویان مازاد بر ظرفیت نیستند.

دکتر هاشمی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه نیز در پاسخ به سوال یکی از اعضای هیأت علمی در خصوص ضعف علمی دانشجویان پردیس اظهار کرد: ضعف علمی در بین همه دانشجویان وجود دارد و این وظیفه اساتید است که با سخت گیری دانشجویانی توانمند پرورش دهند.

دکتر بهرامی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه نیز با توجه به پتانسیل عظیمی که در دانشگاه فردوسی وجود دارد، مشارکت در تجهیزات موجود در دانشگاه را وظیفه همه اعضای هیأت علمی دانست و از اساتید درخواست کرد؛ تا حد امکان گرنت های خود را از طریق فعالیت های پژوهشی مربوط به دانشجویان تحصیلات تکمیلی هزینه کنند.

دکتر باباخانی، معاون اداری و مالی دانشگاه نیز به سوالاتی در خصوص موضوعات رفاهی اعضای هیأت علمی پاسخ داد.

در ادامه دکتر یوسفی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در خصوص انجمن های علمی اساتید توضیحاتی ارائه کرد و از اعضای هیأت علمی درخواست کرد ؛ مطالبات خود را از طریق مجمع صنفی اساتید پیگیری کنند.

در پایان این جلسه دکتر کافی ضمن تشکر از حاضران، از آنها درخواست کرد برای اعتلای جایگاه دانشگاه بزرگ فردوسی تلاش کنند.

لازم به ذکر است نشست های هم اندیشی هیأت رئیسه با اعضای هیأت علمی سایر دانشکده ها نیز در روزهای 16 و 20 دی ماه برگزار خواهد شد.

10495

10493