با انتشار بیانیه ای؛
دومین گردهمایی معاونان اداری، مالی، منابع و پشتیبانی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به کار خود پایان داد

دومین گردهمایی معاونان اداری، مالی، منابع و پشتیبانی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی با انتشار بیانیه ای در دانشگاه تبریز به کار خود پایان داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، در پایان این آیین پس از جمع بندی محورهای نشست از سوی دکتر محمد حسین امید، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بیانیه این گردهمایی توسط دکتر حمیدرضا قاسم زاده، معاون پشتیبانی و توسعه منابع دانشگاه تبریز قرائت شد،که در بخشی از این بیانیه آمده است: در این گردهمایی که با هدف همفکری و هم افزایی و ایجاد وحدت رویه و نظری و عملی در پیشبرد اهداف، برنامه ها و قوانین بالادستی و نظام آموزش عالی کشور با محوریت سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی و اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی، سیاست های اداری ابلاغی مقام معظم رهبری، و راهبرد ها و راهکار های اجرایی چون مدیریت هزینه ها و ساماندهی منابع انسانی و مالی نظام آموزش عالی برگزار شد، شرکت کنندگان طی 3 نشست تخصصی و 2 نشست عمومی در خصوص موضوعات طرح شده به تبادل نظر پرداختند.
این بیانیه می افزاید: برگزاری گردهمایی معاونان اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه های کشور را، فرصت مغتنمی برای هم اندیشی و همفکری پیرامون بهینه کردن راهکار های اجرای سیاست ها و برنامه های کلان کشوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانسته و استمرار آن را به عنوان یک سرمایه معنوی مورد تاکید قرار دارند.
در بخش دیگر این بیانیه نیز تصریح شده است: با اتکاء بر سرمایه فعالیت علمی برخاسته از عالی ترین نهاد های علمی کشور و در همسویی با سیاست های کلان و برنامه های بالادستی کشور جهت توسعه همه جانبه آموزش عالی، ضمن پایبندی به رهنمود های مقام معظم رهبری، فرامین معظم له را در سال" اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" و"اقتصاد مقاومتی" نصب العین قرار داده و همانگونه که مقام معظم رهبری بیان فرموده اند"تلاش مجاهدانه در تحقق شعار سال و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی" در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور و حوزه های کاری خود تلاش می نمایند.
در ادامه این بیانیه آمده است: با اتکاء بر مدیریت دانش محور، کارکنان متعهد و متخصص، اعتبار نظام دانشگاهی، پایبندی به ارزش های اخلاقی و دینی و کرامت انسانی، با مدیریت هزینه ها، ساماندهی فرآیند ها و نحوه بهره گیری از منابع در اختیار،سرمایه انسانی، امکانات و تجهیزات موجود را به بهرورانه ترین نحو و حداکثر کارایی بکار خواهند گرفت و به عنوان مدیران منابع دانشگاهی کشور، همدلانه گام های استوار و مستمر برای تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه پایدار آموزش عالی کشور بر خواهند داشت.
معاونان اداری، مالی، منابع و پشتیبانی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در ادامه این بیانیه یادآور شدند: همواره قانون را به عنوان یگانه میثاق مشترک معتبر و فصل الخطاب اداری، مالی و مدیریت منابع لحاظ کرده و در این امور با پایبندی به نظم مالی و انظباط اداری بهینه ترین تصمیم را اتخاذ کنند.
شرکت کنندگان در این گردهمایی آورده است: افزایش تعاملات بین دانشگاهی در جهت هم افزایی و بهره گیری بهینه از دانش، تجربیات و امکانات معنوی و مادی آموزشی، پژوهشی، فناورانه و رفاهی را مورد تاکید قرار می دهند.
همچنین در بخش دیگر از این بیانیه معاونان اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مؤسسه های آموزشی، پژوهشی و فناوری کشور و سایر مشارکت کنندگان در نشست ضمن شکرگزاری به درگاه حق به جهت برخورداری ایران اسلامی از نعمت وجود مقام معظم رهبری، بقای عمر با برکت و سلامتی کامل معظم له، از تلاش های، دکتر فرجی دانا، وزیر سابق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تقدیر و تشکرکردند.
این بیانیه می افزاید: ضمن ارج نهادن به تلاش های مستمر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری برای حل مشکلات مالی و تامین بخشی از کسری های اعتبارات به جامانده از سال های گذشته، ادامه این تلاش ها را در جهت رفع نگرانی های ناشی از آن و روزآمد کردن تجهیزات آزمایشگاهی آموزشی و پژوهشی را با توجه به نقش تعیین کننده آنها در تحقق اقتصاد مقاومتی کشور خواستارند.
در خاتمه این بیانیه همچنین تاکید شده است: با ابراز امتنان و خرسندی از دست آورد های گرد همایی و نشست های تخصصی، سپاس و قدردانی خود را از ریاست، هیات رئیسه و خصوصا معاونت محترم پشتیبانی و توسعه منابع دانشگاه تبریز و دست اندرکاران برگزاری این همایش بزرگ ابراز داشته و از درگاه خداوند بزرگ توفیق مستمر ایشان را خواستارند.
یاد آور می شود: تجلیل از دکتر رحیم فرحی شاهگلی، معاون اداری و مالی پیشکسوت دانشگاه های کشور و همچنین تجلیل از دکتر محمدرضا پور محمدی، رییس دانشگاه تبریز، دکتر حمیدرضا قاسم زاده، معاون پشتیبانی و توسعه منابع دانشگاه تبریز و دکتر ضیاالدین دائی کوزه کنانی، رییس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز به خاطر برگزاری منظم و باشکوه این گردهمایی از دیگر بخش های این آیین بود.
بر اساس همین گزارش؛ در این گردهمایی دو روزه مباحثی چون بودجه و تشکیلات - تحول اداری و فناوری، مالی و معاملاتی حسابداری تعهدی و طرح های عمرانی امور رفاهی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.