مراسم نکوداشت مرحوم دکتر رحیمی زاده برگزار شد

مراسم نکوداشت مرحوم  دکتر رحیمی زاده برگزار شد

 

مراسم نکوداشت مرحوم دکتررحیمی زاده رئیس فقید دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد سه شنبه 26فروردین ماه با حضور مسئولان، اعضای هیات علمی، کارکنان، دانشجویان دانشگاه، تعدادی از اعضای هیات علمی گروه های شیمی دیگر دانشگاه های کشور و خانواده ایشان در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد. در ابتدا دکتر کریم پور، معاون پژوهش و فناوری دانشکده علوم، ضمن خیر مقدم به حاضران، ابراز داشت: رئیس فقید دانشکده علوم در بخش توسعه دانشگاه، جذب اعضای هیات علمی، توسعه تحصیلات تکمیلی و توسعه فضاهای تحقیقاتی دانشکده نقش زیادی داشت.

دراین مراسم دکترکافی، رئیس دانشگاه نیز ضمن بیان خصوصیات اخلاقی و رفتاری مرحوم دکتر رحیمی زاده، اظهار داشت:دوست داشتیم آیین نکوداشت این استاد بزرگوار در زمان حیاتشان برگزار شود که متاسفانه ایشان به دلیل متانت و تواضعی که داشتند نپذیرفتند. وی در ادامه خاطر نشان کرد: برگزاری این مجلس، پایان راه نیست بلکه آغازی است تا از این استاد علم و اخلاق الگو بگیریم. دکتر کافی همچنین به دانشگاهیان توصیه کرد از اخلاق، رفتار و خصلت های ایشان الگو بگیرند.

در این مراسم همسر دکتر رحیمی زاده نیز در فضایی حزن آلود، درباره خصوصیات و ویژگی های اخلاقی و رفتاری ایشان سخنانی ابراز داشت. قرائت پیام تسلیت دکترمجید هروی، شیمی دان برجسته و بیانیه انجمن شیمی ایران و اهدای لوح تقدیر به خانواده ایشان از دیگر بخش های این مراسم بود.

در این مراسم، ضمن اعلام نامگذاری سالن اجتماعات دانشکده علوم به نام مرحوم دکتر رحیمی زاده که به پاس خدمات ایشان و با تصویب هیأت رئیسه دانشگاه صورت پذیرفته، از تابلوی این سالن رونمایی شد.

10019

10020

10022